در حال دریافت تصویر  ...
نام محمد جعفر آشوری
نام پدر اصغر
نام مادر حاجیه خاتون
محل شهادت مریوان

بیوگرافی
آشوری، محمدجعفر: یکم بهمن ۱۳۴۵، در روستای یحیی‌آباد از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد. پدرش اصغر، کشاورز بود و مادرش حاجیه‌خاتون نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. دوم مهر ۱۳۶۴، در مریوان بر اثر اصابت سهوی گلوله به پهلو، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای شهر قزوین واقع است.

محل تولد تاکستان - یحیی آباد تاریخ تولد ۱۳۴۵/۱۱/۰۱
محل شهادت مریوان تاریخ شهادت ۱۳۶۴/۰۷/۰۲
استان محل شهادت کردستان شهر محل شهادت مریوان
وضعیت تاهل مجرد درجه نظامی
تحصیلات سوم راهنمائی رشته -
عملیات سال تفحص
محل کار بنیاد تحت پوشش
مزار شهید قزوین - قزوین


در صورت داشتن تصاویر یا اطلاعات بیشتری از شهید می توانید آنها را در اختیار ما قرار دهید تا در سایت قرار گیرد

   
عنوان         فایل   
متن
تصاویر
اسناد
وصایا
شهید، محمدجعفر آشوری: سپاس خدایی را که فقط او لایق ستایش است و بس. سپاس خدایی را که پیامبرانی چند برای هدایت بشر فرستاد، تا بشر را از ظلمات به سوی نور هدایت کنند. سپاس خدایی را که قرآنی بس عظیم نازل کرد، تا هادی متقین باشد. سپاس خدایی را که دوازده امام را به جانشینی خاتم انبیا، حضرت محمد بن عبدالله (ص)برگزید، تا راهنمایان مردم ناآگاه در کوران زندگی باشند تا بشر از انحراف مصون بماند. سپاس خدایی را که بر این ملت مظلوم منّت نهاد و نعمت بزرگی را به آنها عطا فرمود و اتمام حجت نمود و رهبری از تبار ابراهیم (ع)، امام خمینی را به سرپرستی آنها -این در ظلمت افتادگان- فرستاد. پدر و مادر عزیز و مهربانم! شما حق بسیاری بر گردنم دارید، که اگر هزاران سال برای شما خدمتگزاری کنم، زحمات یک روز شما را جبران نمی توانم بکنم. شما خوب می دانید از جمله امانت های الهی، فرزندانند که باید این امانت گران بها را در کمال صداقت تقدیم صاحبش کرد، که با شهادتم، شما این کار را به نحو احسن انجام داده و من نیز به آرزوی دیرینه ی خود رسیده ام. پدر و مادر عزیزم! مانند کوه باشید و از خدا غافل نشوید، که «الا بذکر الله تطمئن القلوب». خواهرم! زینب گونه صبر سرخ را پیشه کن و ادامه دهنده ی راهم باش. برادرانم! از شهادتم ناراحت نباشید. همواره در خط امام باشید و از اسلام و امام و روحانیت عزیز حمایت کنید. پدر عزیزم! ۲۰ تومان نذر امامزاده حسین(ع)کرده بودم، که شهید شوم؛ نذرم را ادا کنید و ۳۰۰ تومان هم به فقیر بدهید. در ضمن وسایل من متعلق به پدرم است. امت حزب الله! از امام امت، خمینی عزیز ، پشتیبانی کنید. قلب اسلام، «ولایت فقیه» است؛ پس باید در حفظ ولایت فقیه بکوشیم، تا جامعه ی اسلامی سالم بماند و ای کاش هزاران جان داشتم و فدای راه امام عزیز می کردم. از روحانیت حمایت کنید که شکست روحانیت، شکست اسلام است؛ اگر جانبازی روحانیت نبود، اسلام به دست ما نمی رسید. نماز جمعه را حتماً به پا دارید و در دعای «کمیل» شرکت کنید و ما را نیز از دعای خیر خود فراموش نکنید.۱ (۱۰۰۳۶۸۰) مشتاق شهادت؛ محمدجعفر آشوری ۲۱/۰۴/۱۳۶۱
دست نوشته ها
محمدجعفر آشوری: امت حزب الله ! از امام امت، خمینی عزیز، پیشتیبانی کنید و بدانید که قلب اسلام، ولایت فقیه است. ما نیز باید در حفظ ولایت فقیه بکوشیم تا اسلام زنده بماند. به شما توصیه می کنم از روحانیت عزیز که در تاریخ خونبار تشیع، یگانه پرچمدار اسلام عزیز بوده اند، حمایت کنید. بدانید که شکست روحانیت، شکست اسلام است و اگر جانبازی روحانیت نبود، اسلام به این درجه از رشد و ترقی نمی رسید. …انقلاب اسلامی یک معجزه است و امام خمینی (س) فرزند امام حسین (ع) و شهدا بهترین انسانهای روی زمین و شهادت تنها راه سعادت در آخرت است.