در حال دریافت تصویر  ...
نام حشمت الله آینه داری
نام پدر موسی
نام مادر خرامان
محل شهادت پیرانشهر

بیوگرافی
آینه‌داری، حشمت‌الله: پنجم فروردین ۱۳۴۴، در روستای اک از توابع اقبال غربی به دنیا آمد. پدرش موسی، کشاورز بود و مادرش خرامان نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. سوم اردیبهشت ۱۳۶۶، در پیرانشهر توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای شهر قزوین واقع است.

محل تولد تاکستان - اک اقبال غربی تاریخ تولد ۱۳۴۴/۰۱/۰۵
محل شهادت پیرانشهر تاریخ شهادت ۱۳۶۶/۰۲/۰۳
استان محل شهادت آذربایجان غربی شهر محل شهادت پیرانشهر
وضعیت تاهل مجرد درجه نظامی
تحصیلات پنجم ابتدائی رشته -
عملیات سال تفحص
محل کار بنیاد تحت پوشش
مزار شهید قزوین - قزوین


در صورت داشتن تصاویر یا اطلاعات بیشتری از شهید می توانید آنها را در اختیار ما قرار دهید تا در سایت قرار گیرد

   
عنوان         فایل   
متن
تصاویر
اسناد
وصایا
شهید، حشمت الله آینه داری: خانواده ی عزیزم! من، امانتی بودم در دست شما و باید یک روز می رفتم، همان طور که پیشینیان ما رفتند؛ پس چه بالاتر از این که امانت تان را در راه معبود تقدیم کنید. من، راه و هدفم را با چشمی باز و شناختی کامل پیدا کردم و از شما می خواهم که بعد از من این نکته را به خاطر داشته و هیچ انتظاری از کسی نداشته باشید. از فرصت کوتاه دنیا کمال استفاده را بنمایید. به خداوند تکیه کنید. ائمه معصومین (ع) را الگو و سرمشق خود قرار دهید و به نماز خیلی اهمیت بدهید. قرآن بخوانید و بخصوص معنای آن را درک کرده، به آن عمل کنید. پشتیبان ولایت فقیه باشید و قدر -حسین زمان و بیدار کننده ی مسلمانان خفته- رهبر عزیزمان را بدانید و از خداوند بخواهید او را برای شما حفظ کند. شُکر این نعمت عظیم را بجای آورید و نسبت به او وفادار باشید و به گفته هایش گوش فرا دهید و به آنها عمل کنید. سفارشم به خواهران، حفظ حجاب زینب گونه و به برادرانم، ادامه ی راه شهدا و علیا راه زندگی کردن است.۱ (۱۰۰۷۱۸۸) حشمت الله آینه داری ۲/۹/۶۵
دست نوشته ها
بسمه تعالی به حضور محترم برادر عزیزم آقا رضا آینه دار سلام علیکم در مورخه ۳/۱/۶۵ تقدیم می کنم بنام فاطر آسمان و زمین همان کسی که مهر و محبت را در دلها نهاده تا وسیله الفت برادری شود بنام یگانه خدائی که قلب مؤمنین را بهم پیوند داده و آتش محبت را در قلب دیگری شعله ور ساخته است بنام بزرگ بزرگان که در فطرت انسانها محبت خودش را جایگزین نموده است سلام گرم و صمیمانه از فرسنگهای دور ولی با قلب نزدیک سلامتی شما را از درگاه ایزد منان استحضارم و بحمد خداوند برادرجان آقا رضا باطری ساز سلامتی حاصل برقرار میباشد جز دوری شما ملالی نیست البته رضا جان باید مرا عفو کنی که برایت نامه نداده‌ام امیدوارم که با خواندن این نامه یادی از ما بنده گنهکار و عصیانگر به میان آوری و خستگی روانم را با شادی و شعف روحت زنده سازی و دلم را با متانت آرامی بخشی و زبانم را با سخاوت سخنی سازی و چشم مرا با نور پر تلألو وجودت منور کنی و قلبت را به خلقت گاه خداوند آگاه سازی آقا رضا جان در کار خود استقامت کن زیرا که صنعت شما خوب امیدوارم که همیشه در کار خود موفق و خوشحال بوده باشی. باز عرض ادبی باقی است. به پدرم سلام گرم می‌رسانم به مادر عزیزم سلام گرم می‌رسانم به برادرانم ارسلان سلام گرم می‌رسانم به برادرم فرهان سلام گرم می‌رسانم به برادرم قسمت الله سلام گرم میرسانم به خواهرانم عزیز خانم سلام می‌رسانم به خواهرم منیره خانم سلام میرسانم و به برادرزاده هایم آقا جواد و رحیمه خانم و عصمت خانم و آقا جعفر آینه دار سلام گرم می رسانم به برادر زاده هایم عفت خانم و آقا جمال و آقا کمال آینه دار سلام می رسانم و به برادرزاده‌ام محبوبه خانم سلام گرم میرسانم و الهام خانم سلام خیلی خیلی گرم میرسانم در آخر به دختر عمویم رقیه خانم سلام گرم می رسانم به خورشید خانم سلام گرم می رسانم به ملی خانم توکلی سلام گرم می رسانم . امیدوارم که اراده ات را در بالای نامه مستقر سازی و نامه را با شوق و علاقه بخوانی . خداحافظ شما عزیزان . جان فشانی ها به خاک پای شهیدان آرزوست ؟ که یک جان دارم و در دل هزارم آرزوست قربان شما حشمت الله آینه داری ۱۰/۱/۶۵ امام را دعا کنید و همیشه پشتیبان امام باشید.