در حال دریافت تصویر  ...
نام حمید خالقی
نام پدر محمد علی
نام مادر زهرا
محل شهادت طلائیه

بیوگرافی
خالقی، حمید: چهاردهم فروردین ۱۳۴۶، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، کفاش بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سیزدهم فروردین ۱۳۶۴، در طلائیه بر اثر اصابت گلوله به گردن و ترکش به دست و پا، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

محل تولد قزوین تاریخ تولد ۱۳۴۶/۰۱/۱۴
محل شهادت طلائیه تاریخ شهادت ۱۳۶۴/۰۱/۱۳
استان محل شهادت خوزستان شهر محل شهادت خرمشهر
وضعیت تاهل مجرد درجه نظامی
تحصیلات سوم راهنمائی رشته -
عملیات سال تفحص
محل کار بنیاد تحت پوشش
مزار شهید قزوین - قزوین


در صورت داشتن تصاویر یا اطلاعات بیشتری از شهید می توانید آنها را در اختیار ما قرار دهید تا در سایت قرار گیرد

   
عنوان         فایل   
متن
تصاویر
اسناد
وصایا
شهید، حمید خالقی: هدف از آمدنم به جبهه، تنها رضای خدا و برای یاری رساندن به رزمندگان اسلام است، اگر خداوند قبول کند. ولی هدف، هدف حسینی است. ای امام امت! ما هم چون مردم کوفه نیستیم که شما -امام عزیزمان- را تنها بگذاریم؛ بلکه تا آخرین قطره خون مان در جبهه ها می ایستیم و همواره رهرو شما حسین این زمانه هستیم. ای جوانانی که این سخنان را گوش می دهید، مبادا در رختخواب غفلت بمیرید که حسین (ع)، با هدف شهید شد. ای مادران! مبادا از رفتن فرزندتان به جبهه ها جلوگیری کنید که فردا در محضر حسین(ع) نمی توانید جواب زینب(س) را بدهید. ...و درباره این که پیامی به خانواده شهدا بدهم، واقعاً زبانم لال و قلمم از کار می ایستد؛ چرا که این خانواده شهدا هستند که باید الگوی من حقیر باشند و نه من گنهکار. امیدوارم که خداوند به این خانواده ها صبر بدهد. خانواده شهدا! گمان نکنید که فرزندان تان مُرده اند، بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگار خویش روزی می خورند و ای خانواده شهدا! دعا در حق این بنده بد خدا فراموش نشود.۱ (۱۲۵۸۶۸۱) حمید خالقی
دست نوشته ها
حمید خالقی: برادران و خواهران، راه سعادت بخش حسین(ع) را ادامه دهید و زینب(س) وار زندگی کنید. ای برادران، ای جوانان! نکند که در رختخواب ذلت بمیرید که حسین(ع) در میدان نبرد شهید شد، مبادا در غفلت بمیرید که علی(ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر حسین(ع) با هدف شهید شد. سرورانم ، استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمانها برای تسکین دردهاست، همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید. مبادا که دشمنان بین شما تفرقه بیندازند و شما را از روحانیت جدا کنند، اگر چنین کردند، روز شکست ماست.