در حال دریافت تصویر  ...
نام محمد جعفرخانی
نام پدر عباس
نام مادر ربابه محرمی ولازجردی
محل شهادت منطقه جاسوسان

بیوگرافی
جعفرخانی، محمد: دوازدهم مهر ماه سال ۱۳۴۴ در ولازجرد بویین زهرا به دنیا آمد. پدرش محمد و مادرش ربابه محرمی ولازجردی نام داشت. تحصیلاتش را تا پایان مقطع متوسطه ادامه داد. در تاریخ سوم بهمن ماه سال ۱۳۶۳ ازدواج کرد و دارای ۲ فرزند پسر و یک دختر بود. پاسدار سپاه بود و توسط سپاه صابرین تهران به عنوان فرمانده گردان در عملیات پدافند منطقه شیخ محمد حضور یافت. سیزدهم شهریور ماه سال ۱۳۹۰ و در حین درگیری با گروهک ضد انقلاب پژاک بر اثر اصابت ترکش و خمپاره و گلوله ی مستقیم و جراحات وارده شهید شد. مزار او در گلزار شهدای روستای زادگاهش می باشد.

محل تولد بویین زهرا - ولازجرد تاریخ تولد ۱۳۴۴/۰۷/۱۲
محل شهادت منطقه جاسوسان تاریخ شهادت ۱۳۹۰/۰۶/۱۳
استان محل شهادت آذربایجان غربی شهر محل شهادت سردشت
وضعیت تاهل متاهل درجه نظامی سرتیپ دو
تعداد پسر ۲ تعداد دختر ۱
تحصیلات دیپلم رشته
عملیات درگیری با گروهک پژواک سال تفحص
محل کار سپاه صابرین بنیاد تحت پوشش قزوین
مزار شهید قزوین - تاکستان - تاکستان - مرکزی - ولازگرد


در صورت داشتن تصاویر یا اطلاعات بیشتری از شهید می توانید آنها را در اختیار ما قرار دهید تا در سایت قرار گیرد

   
عنوان         فایل   
متن
تصاویر
اسناد
وصایا
شهید جعفر خانی:راه شهداء ما راه حقیقت و تنها راه سعادت و عاقبت به خیر شدن است. ان شاء الله، ان شاءالله شهادت نصیبمان شود، به حق حضرت زهرا(س). به همه دوستان و اعضای خانواده ام وصیت میکنم که پشتیبان ولایت فقیه باشید و در همه حال با ولایت باشید(بدانید که) امروز مشعل روشنی بخش، ولایت است. ۵۰۹۹۴۵۷۴۴۴
خاطرات
سردار عبدالله عراقی، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه: شهید محمد جعفرخانی در منطقه به "جعفر خان" معروف بود و به عنوان فرمانده‌ای گره‌گشا، کسی بود که در عرصه هشت سال دفاع مقدس هم نقش آفرین بود و حتی در آن دوران از دلاور مردانی بود که از اروند رود عبور کرد. این شهید بزرگوار کسی بود که در منطقه شیخ محمد، شلمچه، خیبر و ... در نقاطی که کسی انتظار نداشت، دلاورانه حاضر می‌شد و این روزها نیز با این سن و سال تکاوری نبود که تنها لباس تکاوری پوشیده باشد بلکه فرماندهی بود که با ایمان و افتخار سرافرازانه در میدان دفاع از نظام و انقلاب حرکت کرد و در درگیری با نیروهای تروریستی به شهادت رسید.. جعفر خان شهیدی است که در سه متری!! تونل تروریست‌ها به شهادت رسید، تروریست‌هایی که به لحاظ تجهیزات و دستگاه‌های ارتباطی از سوی آمریکا مجهز شده‌ بودند.
قطعات ادبی
در شمال غرب نبردی برپا شده بود تا از این خاک دروازه ای به کربلا باز شود تا مردترین مردها در حسرت آن قافله عشق نمانند و این چنین شد... شهید محمد جعفرخانی در میان شهدای صابرین که در درگیری با تروریست های ضدانقلاب در شمال غرب کشور به شهادت رسید، شاید درخشان‌ترین این ستاره ها باشد که بسیاری از شهدای صابرین از نیروهای او محسوب می شدند. این فرمانده شهید در درگیری با گروهک تروریستی پژاک در ارتفاعات جاسوسان به شهادت رسید تا پس از یک دوره مجاهدت ۳۳ ساله در راه اسلام، بالاترین دستمزد و پاداش را گرفته باشد. آنطور که گفته شده، شهید محمد جعفرخانی، تقریباً ۱۵ روز اول ماه رمضان سال قبل را در کنار خانواده می ماند تا شاید جبران ۳۰ سال دوری از آنها باشد. با پایان آخرین دیدار، به جبهه های شمال غرب رفته و آخرین پیام برای همسرش را در روز عید فطر می فرستد و دو روز بعد این سردار عاشورایی سپاه اسلام در ارتفاعات غرب آرام می گیرد.