در حال دریافت تصویر  ...
نام محسن حسن پور
نام پدر مسلم
نام مادر خواتون
محل شهادت سردشت

بیوگرافی
حسن‌پور، محسن: یکم خرداد ۱۳۴۲، در شهر قزوین دیده به جهان گشود. پدرش مسلم، پاسدار بود و مادرش خاتون نام داشت. تا پایان سطح دو رسائل و مکاسب در رشته الهیات و معارف اسلامی درس خواند. روحانی بود. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و دوم تیر ۱۳۶۰، در سردشت هنگام درگیری با گروه‌های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. پیکر او را در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپردند. برادرش رضا نیز شهید شده است.

محل تولد قزوین تاریخ تولد ۱۳۴۲/۰۳/۰۱
محل شهادت سردشت تاریخ شهادت ۱۳۶۰/۰۴/۲۲
استان محل شهادت آذربایجان غربی شهر محل شهادت سردشت
وضعیت تاهل مجرد درجه نظامی
تحصیلات سطح2ـاتمام رسائل ومکاسب(لیسانس رشته الهیات ومعارف اسلامی
عملیات سال تفحص
محل کار بنیاد تحت پوشش
مزار شهید قزوین - قزوین


در صورت داشتن تصاویر یا اطلاعات بیشتری از شهید می توانید آنها را در اختیار ما قرار دهید تا در سایت قرار گیرد

   
عنوان         فایل   
متن
تصاویر
اسناد
وصایا
شهید، محسن حسن پور: ای ملت مسلمان! که با مشت های گره کرده، رژیم منفور شاهنشاهی را سرنگون کردید؛ هم چنان با مشت های گره کرده، پشت سر ولایت فقیه قدم بردارید و مشت محکمی بر دهان این گروهک های آمریکایی بزنید. از خانواده ام می خواهم که هرگز در شهادت من ناراحت نباشند؛ زیرا من به آرزوی خود رسیدم.۱ (۱۲۲۲۰۵۸) محسن حسن پور ۱۶/۴/۱۳۶۰
دست نوشته ها
محسن حسن‌پور: عده ای افراد مال پرست شایعه پراکنی می‌کنند که این جوانها را به جنگ می برند، وقتی که من در اینجا گناهانم کم می شود و به لقاء الله می‌رسم و اگر سعادت داشته باشم، پس چرا به زور بیایم. چه جایی از اینجا بهتر؟ من به خاطر رضای خدا آمده ام به جنگ؛ همین و بس. ازخانواده ام می خواهم که هرگز در شهادت من ناراحت نباشند، زیرا که من به آرزوی خود رسیده ام. ای ملت مسلمان، با مشتهای گره کرده خود رژیم منفور شاهنشاهی را سرنگون کردید. امروزهم با مشتهای گره کرده خود پشت سر ولایت فقیه قدم بردارید و مشت محکمی بر دهان این گروهکهای آمریکایی بزنید.