در حال دریافت تصویر  ...
نام مجید کوزه گرها
نام پدر محمود
نام مادر صغری
محل شهادت شلمچه

بیوگرافی
کوزه‌گرها، مجید: سوم بهمن ۱۳۴۴، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش محمود و مادرش صغرا نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۶۴ ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و دوم فروردین ۱۳۶۶، در شلمچه به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال ۱۳۷۵ پس از تفحص در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

محل تولد قزوین تاریخ تولد ۱۳۴۴/۱۱/۰۳
محل شهادت شلمچه تاریخ شهادت ۱۳۶۶/۰۱/۲۲
استان محل شهادت خوزستان شهر محل شهادت خرمشهر
وضعیت تاهل متاهل درجه نظامی
تعداد پسر ۱ تعداد دختر ۰
تحصیلات دوم راهنمائی رشته -
عملیات سال تفحص 1375
محل کار بنیاد تحت پوشش
مزار شهید قزوین - قزوین


در صورت داشتن تصاویر یا اطلاعات بیشتری از شهید می توانید آنها را در اختیار ما قرار دهید تا در سایت قرار گیرد

   
عنوان         فایل   
متن
تصاویر
اسناد
وصایا
شهید، مجید کوزه گرها: خداوند در قرآن وعده داده است که: «همانا جان و مال شما مؤمنین را به بهای بهشت خریدارم.» ...و اما مؤمنین؛ چه کسانی هستند؟ خدا می فرماید: «به خصوص کسانی که در راه خدا جهاد می کنند» و اینجا فرق است بین مال و جان و آن کسانی که دشمنان دین را به قتل می رسانند و یا خود کُشته می شوند. مثال، آن پسر سیزده ساله ای است که نارنجک به کمر می بندد و هم خود کشته می شود و هم دشمن و این وعده ی قطعی خداوند است و از خداوند باوفاتر به عهد کیست؟ ...و امروز خداوند به رزمندگان وعده ی کربلا و بهشت داده است. امروز من و شما هر کجا هستیم، مسؤول هستیم؛ مسؤول خون هزاران شهید. همه ی ما مسؤول هستیم در قبال خون شهدا. چرا در راه خدا جهاد نمی کنید؟ ای اهل ایمان! در راه خدا و با کافران جهاد کنید و با دوستان شیطان بجنگید و از آن ها هیچ بیم و هراسی نداشته باشید، که شیطان بسیار سست و ضعیف است. همه ی شما مردم را به خدا می سپارم. برای امام دعا کنید و از همین الآن پیمان ببندید و با او باشید و دیگر شعار کافیست!۱ (۱۶۳۶۰۲۶) مجید کوزه گرها ۱۱/۱۱/۶۵
دست نوشته ها
مجید کوزه گرها: جبهه بودن یعنی با خدا بودن و به معشوق نزدیک شدن و عاشق تر شدن. جبهه یعنی ایثار، شهادت، شهامت، خلوص و از خود گذشتگی و با حسین بودن و با امام زمان نجوا کردن. آنهایی که به جبهه رفته اند می دانند که جبهه چیست؟ بچه ها توی جبهه ها مشغول خودسازی هستند تا برای خانواده و همه ملت ایران سوغاتی ببرند، سوغاتی پیام و راه شهدایی که خدا را شناخته بودند و واقعیت های روز را درک کرده بودند و می توانستند به راحتی با معشوق خود گفت و گو کنند.


کلام شهید مجید کوزه‌گرها
Loading the player ...